• 1.K čemu slouží PravyDiplom.cz?
  Znáte-li číslo diplomu, můžete si bezpečně ověřit pravdivost údajů uvedených na papírovém diplomu. Například jméno, rok, příp. studijní program a obor, dle dat zveřejněných konkrétní školou.
 • 2.Kdo odpovídá za správnost uvedených údajů?
  Službu PravyDiplom.cz vyvíjí a provozuje tým Informačního systému Masarykovy univerzity a systémů na odhalování plagiátů Theses.cz, Odevzdej.cz a Repozitar.cz.

  Zapojené školy spravují svá data a odpovídají za správnost uvedených údajů.

 • 3.Právní ochrana diplomů
  Diplom je veřejnou listinou dle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, ve znění pozdějších předpisů.

  Padělání a pozměnění veřejné listiny je trestným činem dle § 348 zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, jeho spáchání může být potrestáno i odnětím svobody. Trestní stíhání hrozí padělatelům i lidem, kteří si falzifikát koupí či jinak opatří.

 • 4.Ochrana osobních údajů
  Údaje se zobrazují jen tomu, kdo zná číslo diplomu nebo přímý odkaz a slouží k ochraně absolventa před paděláním jeho diplomu. Touto osobou je typicky sám absolvent nebo osoba, které absolvent předložil diplom či poskytl potřebné údaje (číslo diplomu nebo přímý odkaz).

  Služba je alternativou k osobnímu ověření pravosti diplomu, které dosud bylo možné pouze návštěvou na pracovišti fakulty, školy. Cílem služby je přinést Vám komfort a šetřit Váš čas.

 • 5.Jsou zobrazené údaje důvěryhodné?
  Údaje on-line zobrazené na http://pravydiplom.cz/ – nikoliv vytištěné nebo jinak zaznamenané – jsou důvěryhodné.

  Použité informační technologie zajišťují pravost elektronické evidence:

  • Uživatelé i školy při importu údajů přistupují k PravyDiplom.cz pouze zabezpečeně přes šifrovaný přenos dat, který proto nelze odposlechnout nebo modifikovat.
  • Pro doménu PravyDiplom.cz je vystaven certifikát, který používá webový prohlížeč pro zabezpečení komunikace, a který si můžete ověřit kliknutím na ikonu visacího zámku v adresním řádku.
 • 6.Co znamená, že školy mají údaje přístupné pouze se znalostí klíče?
  Školy, které mají přístup se znalostí klíče, jsou zatím pouze v testovacím provozu a neposkytují data veřejnosti. Můžete se však zkusit obrátit na příslušnou školu.

  Kontakty na správce školy naleznete na https://theses.cz/spravci/.


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na pravydiplom(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.